Ολομέλεια (Αίθουσα ΟΛΥΜΠΙΑ)

  • 09:00 – 10:00 Προσέλευση – Εγγραφές

     

    10:00 – 10:15 Έναρξη – Χαιρετισμοί

     

    Κώστας Νόστης, Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

    Γιώτα Παπαρίδου, Εκτελεστική Αντιπρόεδρος, ΣΕΠΕ

    Margus Rava, Ambassador of Estonia

     

     

    10:15 – 10:45 Pre-Session: Mobile Broadband Accelerator

     

    Ομιλητής

    presentation-icon Γιώργος Στεφανόπουλος, Γενικός Διευθυντής, ΕΕΚΤ

     

    Round Table

    Ευάγγελος Σδόγγος, Επιστημονικός Υπεύθυνος Ερευνητικών Προγραμμάτων, ΕΠΙΣΕΥ

    Μαρία Μπούρα, Head of Strategy, South East Europe Hub – Region Mediterranean, Ericsson

    Νίκος Ροδόπουλος, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος OnLine Data SA – Πρόεδρος EEL

    Δημήτρης Παπαστεργίου, Δήμαρχος Τρικκαίων

    Νικόλας Μαρτίνος, Διευθυντής Επικοινωνίας & Δημοσίων Σχέσεων, Volvo Car Hellas

    Συντονιστής: Παναγιώτης Μαρκίδης, δημοσιογράφος

    10:45 – 12:30 1η ενότητα: NGN: Full Speed Ahead

     

    Ομιλητές

    presentation-icon Marios Nicolaou, Consulting Director, Bell Labs

    presentation-icon Βασίλης Αργυριάδης, Director of Fixed Solution Sales Dpt, Huawei Technologies S.A

    presentation-icon Ανδρέας Πολυκάρπου, Γενικός Διευθυντής Government & Enterprise, ZTE Ελλάδας

    presentation-icon Ανδρέας Ενωτιάδης, CTO SDN/NFV EMEAR, Cisco

    presentation-icon Carlos Gonzalez Rosario, Iberia and Med Sales Director, Cambium Networks Ltd

    presentation-icon Μάνος Παπαδακάκης, Σύμβουλος Τεχνικής Διεύθυνσης,  Fasmetrics

    presentation-icon Ηλίας Κουκουβίνος, ‎Managing Director, Optronics Technologies SA

     

    Συντονιστής: Παναγιώτης Μαρκίδης, δημοσιογράφος

    12:30 – 13:00 Διάλειμμα

     

    13:00 – 14:45  2η ενότητα: Digital Economy: Investing in Opportunities

     

    Round Table

    Γιώργος Δουκίδης, Καθηγητής Πληροφοριακών Συστημάτων, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

    Νέλλη Τζάκου, Γενική Διευθύντρια Λιανικής Τραπεζικής, Εθνική Τράπεζα Ελλάδας

    Γιώργος Ναθαναήλ, Αρμόδιος Διευθυντής για θέματα Ψηφιακής Οικονομίας, ΣΕΒ

    Σταύρος Κρασαδάκης, Διευθύνων Σύμβουλος, SingularLogic

    Ιωάννα Σαμπράκου, Αντιπρόεδρος ΕΜηΠΕΕ

     

    Ομιλητές

    presentation-icon Νίκος Τσαντάνης, Senior Product Marketing Manager, Intracom Telecom

    presentation-icon Sebastian Kaiser, Sales Engineer CEEMEA, Sophos

    presentation-icon Thomas Hoplaros, Chief Commercial Officer, Cloud Layer 8

    presentation-icon Αντώνης Ρουσελιωτάκης, Γενικός Διευθυντής, Social Handlers

    Συντονιστής: Δημήτρης Μαλλάς, δημοσιογράφος

     

    14:45 – 16:30  3η ενότητα: Digital Greece Worldwide: A High Tech Society

     

    Ομιλητής

    presentation-icon Γιάννης Σύρρος, Γενικός Διευθυντής, ΣΕΠΕ

     

    Ομιλίες – Round Table

    presentation-icon Φώτης Καρώνης, Managing Director IT and Mobile, BT Group

    Σωκράτης Κάτσικας, Professor, Norwegian University of Science and Technology

    Τάσος Παγκάκης, Corporate Communications & PR, Ericsson

    presentation-icon Κατερίνα Σαρικάκη, Professor, Department of Communication, University of Vienna

    presentation-icon Γιώργος Ιωαννίδης, Executive Board Member, Unisystems Turkey – EBRD SR Advisor

     

    Ομιλητής

    presentation-icon Ανδρέας Πετρόπουλος, Chief Operations Officer, Upstream

    Συντονιστής: Γιάννης Ριζόπουλος, δημοσιογράφος

     

    16:30 – 17:00 Διάλειμμα

     

    17:00 – 17:30  INFOCOM AWARDS

     

    17:30 – 18:45  4η ενότητα: Leaders Summit: New Generation Investments


     

    Ομιλητές

    presentation-icon Ronan Kelly, CTO, EMEA/APAC, ADTRAN – President of the FTTH Council Europe

    Βασίλης Μαγκλάρας, Γενικός Γραμματέας Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων

    presentation-icon Δημήτριος Τσαμάκης, Πρόεδρος ΕΕΤΤ

     

    Round Table

    Μπάμπης Μαζαράκης, CFO, Όμιλος ΟΤΕ

    Χάρης Μπρουμίδης, Διευθύνων Σύμβουλος, Vodafone Ελλάδας

    Νάσος Ζαρκαλής, Διευθύνων Σύμβουλος, WIND

    Νίκος Χαραλάμπους, Γενικός Διευθυντής, Cyta Ελλάδας

    Κυριάκος Σαμπατακάκης, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Accenture

    Συντονίστρια: Τέτη Ηγουμενίδη, δημοσιογράφος