Ολομέλεια (Αίθουσα ΟΛΥΜΠΙΑ)

Ολομέλεια (Αίθουσα ΟΛΥΜΠΙΑ) 2016-11-03T12:20:58+00:00

09:00 – 10:00 Προσέλευση – Εγγραφές

 

10:00 – 10:15 Έναρξη – Χαιρετισμοί

 

Κώστας Νόστης, Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

Γιώτα Παπαρίδου, Εκτελεστική Αντιπρόεδρος, ΣΕΠΕ

Margus Rava, Ambassador of Estonia

 

 

10:15 – 10:45 Pre-Session: Mobile Broadband Accelerator

 

Ομιλητής

presentation-icon Γιώργος Στεφανόπουλος, Γενικός Διευθυντής, ΕΕΚΤ

 

Round Table

Ευάγγελος Σδόγγος, Επιστημονικός Υπεύθυνος Ερευνητικών Προγραμμάτων, ΕΠΙΣΕΥ

Μαρία Μπούρα, Head of Strategy, South East Europe Hub – Region Mediterranean, Ericsson

Νίκος Ροδόπουλος, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος OnLine Data SA – Πρόεδρος EEL

Δημήτρης Παπαστεργίου, Δήμαρχος Τρικκαίων

Νικόλας Μαρτίνος, Διευθυντής Επικοινωνίας & Δημοσίων Σχέσεων, Volvo Car Hellas

Συντονιστής: Παναγιώτης Μαρκίδης, δημοσιογράφος

10:45 – 12:30 1η ενότητα: NGN: Full Speed Ahead

 

Ομιλητές

presentation-icon Marios Nicolaou, Consulting Director, Bell Labs

presentation-icon Βασίλης Αργυριάδης, Director of Fixed Solution Sales Dpt, Huawei Technologies S.A

presentation-icon Ανδρέας Πολυκάρπου, Γενικός Διευθυντής Government & Enterprise, ZTE Ελλάδας

presentation-icon Ανδρέας Ενωτιάδης, CTO SDN/NFV EMEAR, Cisco

presentation-icon Carlos Gonzalez Rosario, Iberia and Med Sales Director, Cambium Networks Ltd

presentation-icon Μάνος Παπαδακάκης, Σύμβουλος Τεχνικής Διεύθυνσης,  Fasmetrics

presentation-icon Ηλίας Κουκουβίνος, ‎Managing Director, Optronics Technologies SA

 

Συντονιστής: Παναγιώτης Μαρκίδης, δημοσιογράφος

12:30 – 13:00 Διάλειμμα

 

13:00 – 14:45  2η ενότητα: Digital Economy: Investing in Opportunities

 

Round Table

Γιώργος Δουκίδης, Καθηγητής Πληροφοριακών Συστημάτων, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Νέλλη Τζάκου, Γενική Διευθύντρια Λιανικής Τραπεζικής, Εθνική Τράπεζα Ελλάδας

Γιώργος Ναθαναήλ, Αρμόδιος Διευθυντής για θέματα Ψηφιακής Οικονομίας, ΣΕΒ

Σταύρος Κρασαδάκης, Διευθύνων Σύμβουλος, SingularLogic

Ιωάννα Σαμπράκου, Αντιπρόεδρος ΕΜηΠΕΕ

 

Ομιλητές

presentation-icon Νίκος Τσαντάνης, Senior Product Marketing Manager, Intracom Telecom

presentation-icon Sebastian Kaiser, Sales Engineer CEEMEA, Sophos

presentation-icon Thomas Hoplaros, Chief Commercial Officer, Cloud Layer 8

presentation-icon Αντώνης Ρουσελιωτάκης, Γενικός Διευθυντής, Social Handlers

Συντονιστής: Δημήτρης Μαλλάς, δημοσιογράφος

 

14:45 – 16:30  3η ενότητα: Digital Greece Worldwide: A High Tech Society

 

Ομιλητής

presentation-icon Γιάννης Σύρρος, Γενικός Διευθυντής, ΣΕΠΕ

 

Ομιλίες – Round Table

presentation-icon Φώτης Καρώνης, Managing Director IT and Mobile, BT Group

Σωκράτης Κάτσικας, Professor, Norwegian University of Science and Technology

Τάσος Παγκάκης, Corporate Communications & PR, Ericsson

presentation-icon Κατερίνα Σαρικάκη, Professor, Department of Communication, University of Vienna

presentation-icon Γιώργος Ιωαννίδης, Executive Board Member, Unisystems Turkey – EBRD SR Advisor

 

Ομιλητής

presentation-icon Ανδρέας Πετρόπουλος, Chief Operations Officer, Upstream

Συντονιστής: Γιάννης Ριζόπουλος, δημοσιογράφος

 

16:30 – 17:00 Διάλειμμα

 

17:00 – 17:30  INFOCOM AWARDS

 

17:30 – 18:45  4η ενότητα: Leaders Summit: New Generation Investments


 

Ομιλητές

presentation-icon Ronan Kelly, CTO, EMEA/APAC, ADTRAN – President of the FTTH Council Europe

Βασίλης Μαγκλάρας, Γενικός Γραμματέας Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων

presentation-icon Δημήτριος Τσαμάκης, Πρόεδρος ΕΕΤΤ

 

Round Table

Μπάμπης Μαζαράκης, CFO, Όμιλος ΟΤΕ

Χάρης Μπρουμίδης, Διευθύνων Σύμβουλος, Vodafone Ελλάδας

Νάσος Ζαρκαλής, Διευθύνων Σύμβουλος, WIND

Νίκος Χαραλάμπους, Γενικός Διευθυντής, Cyta Ελλάδας

Κυριάκος Σαμπατακάκης, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Accenture

Συντονίστρια: Τέτη Ηγουμενίδη, δημοσιογράφος