Πρόγραμμα

Πρόγραμμα

Ολομέλεια (Αίθουσα Ολυμπία)

Προσέλευση Συνέδρων – Εγγραφές

09.30-09.35 Έναρξη Συνεδρίου – Χαιρετισμός Κώστας Νόστης, Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

09.35-10.00 Χαιρετισμός: Daniel Bennett Smith, Ambassador, US Embassy

10.00-10.15 Χαιρετισμός: Μιχάλης Παπαδόπουλος, Βουλευτής, Υπεύθυνος Τομέα Πολιτικής Ευθύνης Μεταφορών, Νέα Δημοκρατία

10.15-10.20 Χαιρετισμός: Κωστής Παπαδημητρακόπουλος, Πρόεδρος, ΣΕΚΕΕ

10.20-10.25 Χαιρετισμός: Μανόλης Γιαμπουράς, Πρόεδρος, eTEE

10.25-10.30 Χαιρετισμός: Χάρης Ρούγκας, Γενικός Διευθυντής, ΙΑΒ Hellas

10.30-10.35 Χαιρετσιμός: Ιωάννα Σαμπράκου, Αντιπρόεδρος, EMηΠΕΕ

Εναρκτήρια Ομιλία

10.35-10.50 Keynote Speaker: Ξένια Κούρτογλου, Πρόεδρος & CEO, Focus Bari

Ενότητα 1η:10.50-13.00

Ο ρόλος των δικτύων επόμενης γενιάς στην ψηφιακή Ελλάδα

Συντονιστής: Ιωάννης Τόμκος, Πρόεδρος Ομάδας Οπτικών Τηλεπικοινωνιών, Optical Society of America

Keynote Speaker: Σωκράτης Κάτσικας, Γενικός Γραμματέας Επικοινωνιών, ΥπΥΜεΔ

Keynote Speaker: Pietro Guerrieri, General Manager, SES ASTRA Italy

Ομιλητές:

Αθανάσιος Έξαρχος, Διευθύνων Σύμβουλος, Nokia Siemens Networks Hellas
Ευθύμιος Παπαϊωάννου, Διευθύνων Σύμβουλος, Alcatel-Lucent Hellas
Αναστάσιος Δημόπουλος, Γενικός Διευθυντής, Intracom Telecom
Κώστας Μήτσιος, Country Manager, Italtel Telecommunications Hellas
Αιμίλιος Βουδούρης, Executive Director Sales & Business Development,Huawei Τεχνολογίες Α.Ε.
Ευάγγελος Ντάνης, Γενικός Διευθυντής, ZTE Hellas Telecommunications A.E.
Γιάννης Γιωνάς, Διευθυντής Νέων Πελατών και Δημοσίου Τομέα, Ericsson Hellas

13.00-13.30 Διάλειμμα

Ενότητα 2η:13.30-15.00

Καινοτομία και Εξωστρέφεια: Η νέα επιχειρηματικότητα αλλάζει τα δεδομένα

Συντονιστής: Δημήτρης Μαλλάς, Δημοσιογράφος

Keynote Speaker: Αντώνης Μαρκόπουλος, Ειδικός Γραμματέας Ψηφιακού Σχεδιασμού

Keynote Speaker: Κωστής Παπαδημητρακόπουλος, Προεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος, Oμιλος Globo

Ομιλητές:

Μάρκος Βερέμης, Πρόεδρος, Upstream SA
Δημήτρης Κολοκοτρώνης, Διεύθύνων Σύμβουλος, FASMETRICS SA
Μενέλαος Ιωαννίδης, Διευθύνων Σύμβουλος, Build-IT
Χρήστος Γεωργόπουλος, Διευθύνων Σύμβουλος, Inaccess Networks
Μανώλης Λιγνός, NGN Director, Innova SA
Ρόζα Μόνου, Σύμβουλος Νέων Μέσων, Υπουργείο Ανάπτυξης Ανταγωνιστικότητας και Ναυτιλίας

Ενότητα 3η:15.00-17.00

Κανονιστικό και Επενδυτικό περιβάλλον στη ψηφιακή Ελλάδα

Συντονιστής: Βαγγέλης Μανδραβέλης, Δημοσιογράφος

Χαιρετισμός: Μιχάλης Σακκάς, Αντιπρόεδρος ΕΕΤΤ

Keynote Speaker: Φώτιος Σαββίδης, Ανώτατος Εκτελεστικός Διευθυντής,CYTA

Keynote Speaker: Αναστάσιος Νικόγιαννης, Regional Manager, Skylogic SA

Κεντρική Εισήγηση Tony Shortall, Director, Telage

Ομιλητές:

Αγγέλα Μιχαλοπούλου, Διευθύντρια Προσέλκυσης Επενδύσεων, Invest in Greece
Γεώργιος Γιαγλής, Αντιπρύτανης, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
Δημήτρης Δημητρόπουλος, Γενικός Διευθυντής, ACCS Ltd
Άγγελος Μαγκλής, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Atlantis Research Organization
Δημήτρης Τσίγκος, Πρόεδρος, Ευρωπαϊκή Συνομοσπονδία Νέων Επιχειρηματιών

17.00-17.30 Διάλειμμα

Ενότητα 4η: 17.30-19.30

CEOs Summit: Πως οι ηγέτες της αγοράς αντιμετωπίζουν τα νέα δεδομένα

Συντονιστής: Κυριάκος Σαμπατακάκης, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Accenture

Χαιρετισμός: Μιχάλης Χρυσοχοΐδης, Υπουργός, Υπουργείο Περιφερειακής Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας*

Παντελής Τζωρτζάκης, Υφυπουργός, Υπ. Διοικητικής Μεταρρύθμισης & Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

Keynote Speaker: Λεωνίδας Κανέλλος, Πρόεδρος, EΕΤΤ

Keynote Speaker: Γεώργιος Στεφανόπουλος, Γενικός Διευθυντής, ΕΕΚΤ

Ομιλητές:

Δαμιανός Χαραλαμπίδης, Chief Operating Officer, Vodafone Hellas
Νάσος Ζαρκαλής, Διευθύνων Σύμβουλος, Wind Hellas
Χάρης Κοτσιμπός, Διευθύνων Σύμβουλος, Globul
Μιχάλης Αχιλλέως, Γενικός Διευθυντής, Cyta Ελλάδος – Ανώτερος Διευθυντής Cyta Κύπρου
Πάνος Παπαδόπουλος, Διευθύνων Σύμβουλος, Forthnet
Αντώνης Κεραστάρης, Διευθύνων Σύμβουλος, Hellas Online
Γρηγόρης Αναστασιάδης, Διευθύνων Σύμβουλος, On Telecoms
Κώστας Τσαγκανός, Διευθύνων Σύμβουλος, Multirama

19.30-19.45 Κλείσιμο εργασιών Συνεδρίου

19.45-20.00 Απονομή Info-Com World Awards

 

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ

Αίθουσα Ιλισός

10.50-13.00 Cloud Computing: Τα πάντα ως υπηρεσία 

Συντονιστής: Γιάννης Ριζόπουλος, Δημοσιογράφος

Keynote Speaker: Fabio Benussi, Applications & Cloud Enablement Manager, HP

Keynote Speaker: Garofano Amerigo, VP Engagement Practices, Ericsson Hellas

Ομιλητές:

Γεωργία Ψυλλίδου, Υπεύθυνη Λύσεων και Εφαρμογών, Microsoft Hellas
Ελευθέριος Χανιωτάκης, Enterprise Services Leader, ΙΒΜ Hellas
Χρίστος Κρέστας
, Technology Consultant, EMC
Ανδρέας Τσαγκάρης
, CTO, Performance
Βασίλης Ζωγράφος, CEO, Interworks
Δημήτρης Γαγανέλης
, Business Development–Cloud Services, SoftOne

Αίθουσα Ιλισός

Ενότητα 1η:
13.30-15.15

Ψηφιακή Τηλεόραση: Το νέο ρυθμιστικό πλαίσιο και το τοπίο που διαμορφώνεται

Συντονιστής: Βασίλης Γκόλτσιος, Σύμβουλος Ραδιοτηλεοπτικών Μέσων

Χαιρετισμός: Ηλίας ΜόσιαλοςΥπουργός Επικρατείας και Κυβερνητικός Εκπρόσωπος*

Σίμος Κεδίκογλου, Βουλευτής, Τομεάρχης ΜΜΕ Νέας Δημοκρατίας

Keynote Speaker: Στέλιος Χειμώνας, Διευθυντής Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών, Υπ. Συγκοινωνιών &Έργων

Ομιλητές:

Σταύρος Καλαφατίδης, Διευθυντής Διαχείρισης Φάσματος και Ελέγχου Φάσματος Ραδιοσυχνοτήτων, ΥπΥΜεΔ
Γιώργος Μαθιός, Διευθύνων Σύμβουλος, Digea
Γιάννης Πανταζόπουλος, Διευθύνων Σύμβουλος, Digital Union
Νίκος Παπαφιλίππου, Πρόεδρος, West Channel
Νίκος Μιχαλίτσης, Τεχνικός Διευθυντής, ΕΡΤ
Κώστας Μωραΐτης, Τεχνικός Διευθυντής, NOVA
Χρήστος Καψάλης, Καθηγητής, ΕΜΠ

Ενότητα 2η:
15.15-17.00

Η επόμενη μέρα της Τηλεόρασης: Αναζητώντας το νέο μοντέλο επιβίωσης

Συντονίστρια: Σόνια Χαϊμαντά, Δημοσιογράφος

Χαιρετισμός: Χριστόδουλος Πρωτοπαπάς, Διευθύνων Σύμβουλος, Hellas SAT

Keynote Speaker: Γεώργιος Λεκάκος, Επίκουρος Καθηγητής, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

Keynote Speaker: Pietro Guerrieri, General Manager, SES Asrta Italy

Ομιλητές:

Γιώργος Λαμπριανού, Δ/ντής Διαχείρισης Υπηρεσιών – Μάρκετινγκ, CYTA
Κατερίνα Κασκανιώτη, Γεν. Διευθύντρια Περιεχομένου & Πλατφόρμας, Nova
Γεώργιος Γαμπρίτσος
, Επικεφαλής ΟΤΕ TV, OTE
Struecker Marco
, General Manager, Antenna Internet
Μιχάλης Αναγνωστάκος, Senior Marketing Manager, hellas on line
Γεώργιος Μπόκας, Διευθύνων Σύμβουλος, Αχελώος TV
Μιχάλης Σαραντινός, Διευθύνων Σύμβουλος, Steficon

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΝΟΤΗΤΕΣ

Αίθουσα Βεργίνα

10.50 – 13:00 OTEAcademy Shifting Workshop “Shifting for Excellence in Sales”

10:50 – 11:00 Έναρξη

Καλωσόρισμα  Δημήτρης Λώλης Διευθύνων Σύμβουλος OTEAcademy

11:00 – 11:50 «The notion of shifting in difficult times»

Δημήτρης Λώλης Διευθύνων Σύμβουλος OTEAcademy

11:50 – 12:40 «Shifting as a tool for excellence in sales»

Βασίλης Βασιλειάδης, Διευθυντής Εκπαίδευσης OTEAcademy

12:40 – 13:00 Ερωτήσεις – Συμπεράσματα 

Αίθουσα Βεργίνα

Ενότητα 1η:
13.30 – 15.30

Mobile Apps: Οι Ψηφιακές υπηρεσίες στην εποχή των Smartphones & των Tablets

Συντονιστής: Βαγγέλης Ξανθάκης, Δημοσιογράφος

Χαιρετισμός: Αλέξανδρος Μπρέγιαννης, Διευθύνων Σύμβουλος, Ψηφιακές Ενισχύσεις ΑΕ

Χαιρετισμός: Γιάννης Κωτσής – Γιανναράκης, Γενικός Διευθυντής, ΣΕΚΕΕ

Keynote Speaker: Stijn Schuermans, Business Analyst, Vision Mobile

Keynote Speaker: Γιάννης Σίμος, Εμπορικός Διευθυντής Τεχνολογίας, Public

Panel Ομιλητών:

Κώστας Κασταμονίτης, Commercialization Product Manager,  HTC Hellas
Άρης Μαρκου, Terminal Sales & Marketing Manager, Huawei Hellas
Σωτήρης Σκανδάμης, Διευθυντής Πωλήσεων Terminals, ZTE
Κωνσταντίνος Θεοδωράκης, Senior HHP Tech Supervisor, Samsung
Παναγιώτης Μακρογιάννης, Service Manager, Nokia Mobiles
Πάνος Αλπογιάννης, Content and Application Specialist, Sony-Ericsson

Ενότητα 2η:
15.30 – 17:00 Apps Show: Παρουσιάσεις Applications από developers και εταιρείες

Συντονιστής: Βαγγέλης Ξανθάκης, Δημοσιογράφος

Keynote Speaker: Νίκος Μαλλιάκας, Mobile Data & Contents Senior Member, Wind

Ομιλητές:

Δημήτρης-Ηλίας Γκανάτσιος, Developer Advisor, Microsoft Hellas
Γεράσιμος Λιβιεράτος, Pro Sales Manager, iSquare
Κώστας Κοντακτσής
, HHP Apps & Content Services Supervisor, Samsung Business Applications
Νίκος Γαβαλάς
, Product Manager , Globo Mobile
Ιάσονας Νικολάου , Group Solutions Manager Telecom Sector, Printec
Αλέξανδρος Λαζαρίδης
, VP Technology, Innova SA
Δημήτρης Γαλερίδης
, Διευθύνων Σύμβουλος, Hotech
Δημήτρης Στεργιόπουλος, Co-Founder, Mobartia Ltd Consumer Applications
Τίνα Δήμιζα, Επικεφαλής Ψηφιακών Προϊόντων, Χρυσός Οδηγός
Βασίλης Πάτρας
, Digital Services Director, Newsphone
Διονύσης Τσίτος, Διευθυντής Τομέα New Media, Forthnet Group
Γιάννης Ντρενογιάννης, Founder, Experience Greece
Γιάννης Παπαδάκης
, Co-Founder, Pajap
Νίκος Δρανδάκης
, Founder, Taxibeat
Παύλος Κίντερ
, Co-Founder, Fweebi

*έχουν προσκληθεί

2013-05-20T15:39:17+00:00 April 18th, 2013|Comments Off on Πρόγραμμα